Doroczny konkurs recytatorski – święto poezji patriotycznej

Czy czujemy się zobowiązani do wyrażania swoich emocji z okazji

setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czy nie wstydzimy się swojego patriotyzmu ? Odpowiedź na to pytanie dali uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego, którego motywem przewodnim w tym roku była poezja patriotyczna.  Uczniowie przygotowali i opanowali pamięciowo wiersze poetów współczesnych i tych z odleglejszych epok literackich, wszystkie wyrażające uczucia miłości do kraju ojczystego. Wybór wierszy był nieraz zaskakujący, bo zaprezentowano poezję nieznanych poetów, związaną tematycznie z odzyskaniem niepodległości w 1918 r. Jury – nauczycielskie i uczniowskie – oceniało interpretację i wybór tekstu, a uczniowie uważnie słuchali i nagradzali brawami występy kolejnych uczestników konkursu. Trzeba podkreślić fakt, że wszyscy recytatorzy bardzo dobrze opanowali wiersze pamięciowo, nikt nie czytał z kartki, nie było śladu tremy !

Oprócz uczniów klas czwartych, którzy wielokrotnie brali udział w różnych konkursach recytatorskich, licznie wystąpili uczniowie klas pierwszych, dla których ten konkurs był debiutem.

Najwięcej braw i uznanie obu komisji uzyskali: Maciej Gierczak (2 ai) za porywającą recytację „ Reduty Ordona” Adama Mickiewicza oraz Jacek Sorn (4bi) za dojrzałą interpretację tekstu piosenki Jana Pietrzaka „ Żeby Polska”. Drugie miejsce zajęli : Szymon Heland (Im) i Krzysztof Brauer (I m), a na trzecim miejscu uplasowali się : Jan Malec (4ai) i Grzegorz Nakielski(4bi).
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywne uczestnictwo w naszych szkolnych obchodach Święta Niepodległości.